Dohányzás

PTE: a dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat

A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó – hívta fel a figyelmet az MTI-hez eljuttatott közleményében a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara (PTE ÁOK) a május 31-ei dohányzásmentes világnap alkalmával.

Virológiai kutatási program zárult a Pécsi Tudományegyetemen

A magyarországi biovédelmi és biobiztonsági képességek megerősítését és a szabályozási környezet szakmai megalapozását szolgálta a Pécsi Tudományegyetem Virológiai Nemzeti Laboratóriumának (PTE VNL) minap zárult projektje, amelynek révén Magyarország felkészültebben reagálhat a fertőző betegségekkel kapcsolatos kihívásokra – közölte a baranyai felsőoktatási intézmény csütörtökön az MTI-vel.

A fenntarthatóság jegyében tartanak konferenciát a Pécsi Tudományegyetemen

A fenntarthatóság, az energiarendszerek átalakulása, a vízbiztonság, valamint a zöld kompetenciák fejlesztésének aktuális kérdéseit vitatják meg szerdán egy, a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) zajló konferencia keretében – közölték a szervezők a baranyai felsőoktatási intézményben sajtótájékoztatón.

PTE: biztató kutatások folynak a humán reprodukciós zavarok területén

Biztató kutatások zajlanak a meddőség háttere, a mesterséges megtermékenyítési eljárások hatékonyságának növelésének terén a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) működő Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratóriumban – tájékoztatta az egyetem pénteken az MTI-t a 2020 óta működő labor eredményeit összegző sajtóközleményében.

A szívelégtelenségben szenvedő betegeken segítő új műtéti eljárást alkalmaznak és oktatnak a pécsi egyetemen

A szívelégtelenségben szenvedő betegeknek segít hosszú távon az az új eljárás, amelyet a közelmúltban már többször alkalmaztak, újabban pedig oktatnak is a pécsi szívgyógyászati klinikán – közölte a Pécsi Tudományegyetem szerdán az MTI-vel.

Jelentős gyógyszerfejlesztési program zárult a Pécsi Tudományegyetemen

Szabadalmi bejelentések és publikációk mellett új terápiás eljárások kifejlesztését szolgáló eredményeket is hozott a Pécsi Tudományegyetem (PTE) vezetésével négy éven át zajló gyógyszerfejlesztési program – tájékoztatta a baranyai felsőoktatási intézmény kedden az MTI-t. Az 1,2 milliárd forintból végrehajtott programban több mint száz kutató vett részt. A PTE közleménye szerint a gyógyszerfejlesztési kutatás középpontjában az emberi […]